Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Justyna Mleczak - Albania - tam, gdzie nie mają herbaty w torebkach

piątek 21.02.2020 godz. 18:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

-Pani Justyno, czy to prawda, że w Albanii nie obsługuje się kobiet w sklepach?
Mam specyficzne poczucie humoru. A ponieważ pora, o której zostało zadane to pytanie, była dość wczesna, a ja właśnie stałam ledwo trzymając równowagę w autobusie między siedzeniami, podczas gdy albański kierowca udawał Hołowczyca na jakimś odludnym albańskim Dakarze, odpowiedziałam bez wahania:
- Tak, tak. Dlatego ja jem tylko dwa razy w tygodniu. Kiedy prowadzę wycieczkę do Macedonii.
I na tym rozmowa się ucięła. Dwa dni później spotkałam się z tym samym panem znowu, na wycieczce do rzeczonej Macedonii. Kiedy już ogłosiłam czas wolny i grupa rozeszła się, pan podszedł do mnie i półgłosem zwrócił się w moim kierunku.
- Pani Justyno, ja zapraszam na obiad.
Zamarłam, bo oto dwie godziny na przewietrzenie głowy i błogosławieństwo milczenia zaczęło się oddalać. Próbowałam z uśmiechem się wykręcać, ale pan nalegał.
- Pani Justyno, ja wiem, że jutro pani nic w tej Albanii nie zje. Zapraszam.

Wokół Albanii narosło mnóstwo stereotypów, legend, przekręconych faktów. Jako przewodniczka kolekcjonuję co lepsze okazy. W sezonie zmierzam się również z trudnymi problemami turystów, wśród których prym wiedzie brak czarnej herbaty w torebkach do posiłku. Jednak Albania to coś więcej, niż oblegany przez Polaków Ksamil, niż tysiące bunkrów, niż mercedesy. Podczas tego krótkiego spotkania chciałabym zabrać Was do kraju, obok którego nie da się przejść obojętnie. Zapraszam do Albanii.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net