Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Agnieszka i Krzysztof Batyccy - 12 lat podróży wokół Bałtyku - rowerem, kajakiem, pieszo i nie tylko

sobota 22.02.2020 godz. 19:00 - Namiot Włóczykija

Jego pasja podróżnicza rozkręciła się na dobre właśnie w 2008 r., kiedy to postanowił zrobić coś wyjątkowego i niepowtarzalnego podczas swoich ostatnich studenckich wakacji. Od 12 lat Krzysztof Batycki wędruje z namiotem i aparatem fotograficznym. Od 2013 r. dodatkowo robi liczne filmy kamerą wideo. Rejestruje wszystko, co ciekawego napotka po drodze: zabytkowe latarnie morskie na odludziach, średniowieczne zamki, stare miasta, dwory i pałace, kościoły, bunkry, muzea, przyrodę. I oczywiście ludzi. Przeżył liczne przygody, jak walka ze sztormem na Bałtyku w 5-metrowym kajaku, walka z komarami na lapońskiej plaży, nocleg na kawałku skały na Bałtyku, spotkania z łosiami, reniferami, żmijami. Opowiadać i pokazywać zdjęcia, których ma tysiące, mógłby dowolnie długo.

- 2008 lipiec-sierpień (5 tygodni): Rowerem samotnie wzdłuż wybrzeży Litwy, Łotwy i Estonii (2000 km, wszystkie miejsca od Kłajpedy do Tallina)
- 2009 maj-lipiec (2 miesiące): Rowerem samotnie wokół Zatoki Botnickiej (3300 km, wszystkie miejsca od Helsinek do Sztokholmu)
- 2010 czerwiec-lipiec (3 tygodnie, w dwuosobowej ekipie): Kajakiem wzdłuż szwedzkiego Wysokiego Wybrzeża (ok. 100 km, z miasta Ornskoldsvik do Harnosand)
- 2010 sierpień (3 tygodnie, w dwuosobowej ekipie): Rowerami wokół Gotlandii (ok. 300 km, pokonanie wybrzeży Gotlandii na północ od Visby)
- 2012 czerwiec-lipec (3 tygodnie, w dwuosobowej ekipie): Rowerami wokół wysp Estonii (900 km, pokonanie całości wybrzeża 5 największych wysp Estonii)
- 2013 czerwiec-lipiec (3 tygodnie, w dwuosobowej ekipie): Kajakiem w poprzek Bałtyku (150 km, pokonanie archipelagu Wysp Alandzkich)
- 2014 czerwiec-lipiec (3 tygodnie, w dwuosobowej ekipie): Rowerami wokół Jutlandii (700 km, wszystkie miejsca nad duńskimi wybrzeżami Jutlandii, w tym Morza Północnego)
- 2017 lipiec-sierpień (3 tygodnie, w dwuosobowej ekipie): Rowerami wokół Gotlandii (ok. 250 km, pokonanie wybrzeży Gotlandii na południe od Visby)
- 2018 czerwiec-lipiec (tydzień samochodem po Łotwie i Estonii, wspólnie z moją obecną żoną Agnieszką)
- 2019 lipiec-sierpień (tydzień łażenia po górach, po szwedzkim Wysokim Wybrzeżu, wspólnie z przyjaciółmi Adamem i Grześkiem)

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net