Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Zdzich Rabenda - Po smakołyki na śmietniki (MAŁY WŁÓCZYKIJ - DLA DZIECI)

W czasach galopującego kapitalizmu napędzającego gospodarki konsumujemy, co raz więcej dóbr. Znacznie więcej też wyrzucamy. Każdego roku 1,3 miliarda ton czyli 1/3 żywności produkowanej na świecie w celach spożywczych ląduje w koszu. Mieszkańcy Europy i Ameryki Północnej marnują rocznie 95-115 kg produktów, w Afryce subsaharyjskiej 6-11 kg na osobę.

Wyrzucają wszyscy. Hipermarkety, dyskonty, osiedlowe sklepiki i gospodarstwa domowe. W trakcie spotkania zajrzymy do polskich śmietników odkrywając brutalną prawdę o skali marnotrawienia żywności w naszym kraju. Poznamy też freegan i aktywistów społecznych, którzy nadają żywności i śmieciom drugie życie.

Spotkaniu towarzyszyć będzie degustacja potraw. Warsztaty do szkół ponadpodstawowych.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net