Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Ania i Piotr Mojżyszek - Po górach i lasach (opowieść o kulturze góralskiej, wypasie owiec i serach) (MAŁY WŁÓCZYKIJ - DLA DZIECI)

środa 19.02.2020 godz. 09:00 - Gryfiński Dom Kultury

W czasie tych warsztatów chcemy przybliżyć kulturę góralską. Opowiemy o najwyższych szczytach, o ludziach gór, zwierzętach, strojach, muzyce, wypasie owiec. Prześledzimy jak wyglądają szałasy pasterskie, czym różnią się dudy od gajdów i co to jest tryk? Poznamy tajniki wyrobu oscypków i smakując nauczymy się rozpoznawać różne rodzaje serów. A wszystko w formie gry multimedialnej.

Ania i Piotr Mojżyszek z etnologiczną wnikliwością starają się opowiadać o ludziach, ich kulturze i życiu. Od kilku lat realizują wspólnie projekt Opowiadamy o świecie. Piszą, prowadzą warsztaty etnologiczne i realizują filmy dokumentalne.

www.opowiadamyoswiecie.pl

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net