Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki - Kilometr do celu - zimą do dzikiego serca Laponii

sobota 23.02.2019 godz. 17:00 - Namiot Włóczykija

Historia o nieprawdopodobnej sile, odwadze i niezłomności. Wyprawa przez najbardziej niebezpieczne góry północnej Szwecji w Parku Narodowym Sarek. Zima, narty biegowe i sanie transportowe o wadze 70 kilogramów, gdy waga właściciela ledwo sięga... 60 kg!

Dwa tygodnie zimowej wędrówki przez najtrudniejsze miejsca, zdradliwe góry i pułapki terenowe dzikiego obszaru szwedzkiej Laponii. Samotny człowiek w zamieciach śnieżnych, wietrze dochodzącym do 150 km/h oraz mrozie tak silnym, że trudno było nawet pomyśleć o toalecie. Starcie z Żywiołem, wobec którego człowiek jest bezradny. W zupełnej izolacji, bezkresie bieli, gdzie horyzont się zaciera i nie sposób wiedzieć, czy to wciąż ziemia, czy już niebo.

O czym człowiek myśli, słysząc pękający lód pod nartami przemierzając zamarzniętą rzekę? Jak samodzielnie rozłożyć namiot, którego wiatr bezlitośnie próbuje porwać w serce lodowej Laponii? Jak trudno jest wpatrywać się w topniejące kryształki lodu gotujące się w menażce, gdy żołądek zakręca trzeci supeł z głodu i wyczerpania? Ja zwyciężyć z przerażeniem tak pierwotnym i dogłębnym, że zmysły wytężają się do granic możliwości? Krzysztof Lewicki, ekstremalny podróżnik tym razem odbył szkolenie polarne, by być gotowym do jeszcze trudniejszych kierunków. Wyprawa, która miała być szkoleniem w towarzystwie ekipy polsko-francuskiej, okazała się prawdziwą walką o przetrwanie. Jak zmienia się umysł w białej gorączce? Kolejna mroźna opowieść o 200 kilometrowej przeprawie górskich terenów północnej Szwecji z pulką ważącą 10 kilogramów więcej niż jej właściciel. Po dwóch tygodniach zszedł z gór, by przenieść się do łatwiejszych, leśnych terenów fińskiej Laponii. Tam czekała narzeczona Klaudia i Kadlook - pies Alaskan malamut, z którymi zaczęła się dalsza śnieżna przygoda.

» powrót «
Zamów bilety jednodniowe Zapisy na biwak zimowy Zapisy na warsztaty o sprzęcie zimowym Zamów bilety na koncerty Zamów bilety na wycieczki Zgłoszenia - Włóczykij Trip Extreme - 50 km Komunikat startowy - Włóczykij Trip Extreme Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Regulamin - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net