Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Anna Jaklewicz - Indiana Jones w spódnicy - archeologiczne podróże do Sudanu

niedziela 25.02.2018 godz. 15:00 - Piekarnia

Czy każdy archeolog nosi kapelusz a'la Indiana Jones? Czy jego życie jest tak pełne przygód jak filmowego bohatera? Sk±d archeolog wie, gdzie prowadzić wykopaliska, by co¶ odnaleĽć? Co dzieje się z zabytkami po ich odkryciu?

Pokaz Anny Jaklewicz, podróżniczki i archeolożki, zabierze nas do Sudanu, gdzie towarzyszyć będziemy misji archeologicznej w jej pracach. Razem z badaczami spróbujemy odkryć tajemnice starożytnych grobowców, dowiemy się jak datuje się zabytki i czym zajmuj± się poszczególni członkowie wyprawy archeologicznej. Poznamy też najciekawsze miejsca i najbardziej fascynuj±ce tradycje współczesnego Sudanu - kraju, w którym jest więcej piramid niż w Egipcie. Zobaczymy taniec derwiszów ? sufickich mistyków, weĽmiemy udział w walkach plemienia Nuba i odwiedzimy targ wielbł±dów. Na koniec udamy się do Kassali - miasta na pograniczu z Erytre± - ulubionego miejsca sudańskich nowożeńców.

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net