Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

I¶ka Marchwica - warsztaty "Idziemy w góry! Warsztaty dla dzieci o bezpieczeństwie w górach" (MAŁY WŁÓCZYKIJ - DLA DZIECI)

poniedziałek 26.02.2018 godz. 09:00 - Gryfiński Dom Kultury

WARSZTATY SKIEROWANE TYLKO DLA GRUP SZKOLNYCH - 1-4 KLASY PODSTAWÓWKI

I¶ka zabiera nas w góry! A zanim w nie wyjdziemy... Nauczymy się pakować plecak - sprawdzimy, jakie sprzęty, ubrania i jedzenie powinno się w nim znaleĽć. Dowiemy się też, kto powinien planować wycieczkę i gdzie i¶ć, żeby nie tylko docenić piękno górskiej przyrody ale też ¶wietnie się bawić i spędzić ciekawie czas. Dowiemy się też, jak zachowywać się w górach - jak rozpoznawać i znajdywać oznaczenia szlaków, jakie obowi±zuj± nas zakazy i co możemy w górach robić. Poznamy też tych, którzy o góry dbaj± i dzięki którym możemy z nich korzystać.

Przyjrzymy się różnym typom szlaków i spróbujemy zapamiętać, jak poruszać się w konkretnych pasmach i w drodze na konkretne szczyty. Poznamy zasady bezpiecznego przemierzania szlaków - tych trudnych, skalistych i ze sztucznymi ubezpieczeniami, ale też tych z pozoru łatwych, spacerowych. Dowiemy się jak się zachować w przypadku zagrożeń naturalnych i tych spowodowanych brakiem rozwagi turystów. A to wszystko na tle pięknych zdjęć i ciekawych filmików!

Dodatkowo, I¶ka opowie o swoich do¶wiadczeniach zwi±zanych z zimow± jazd± na rowerze. Czy na wycieczki rowerowe można jeĽdzić tylko w ładn± pogodę? Niekoniecznie! Podobnie jak w górach i tutaj trzeba zachować pewne ¶rodki ostrożno¶ci. O odpowiednim stroju i zachowaniu podczas zimowych przejażdżek rowerowych, I¶ka porozmawia z najmłodszymi. Wyja¶ni też, dlaczego w Mongolii na rowerach jeżdż± tylko dzieci...

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net