Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Grzegorz Ozimski, Maciej Stromczyński - Appalachian Trail

Szlak Appalachian Trail to pieszy szlak górski o długości 3 500 kilometrów, który rocznie staje się celem prawie 5 tysięcy wędrowców z całego świata. Szlak znajduje się na wschodnim wybrzeżu USA i wiedzie przez 14 stanów. W tym roku udało się go pokonać Grzegorzowi Ozimińskiemu i Maciejowi Stromczyńskiemu, którzy mają już na swoim koncie szlak długodystansowy w USA o nazwie Pacific Crest Trail (4 200 km).

Rozpoczynając swoją wędrówkę z północy już zaznaczyli fakt, że ich przejście będzie czymś więcej niż tylko próbą zmierzenia się z odległością i samym sobą. Kierunek ten wybiera jedynie 5% śmiałków, starających się pokonać ten szlak w całości. Czemu wybrali właśnie ten kierunek? Co przyciąga wędrowców do tej niesamowitej przygody? Jak wygląda życie w amerykańskich górach? Jak nie zwariować na szlaku? Na te i inne pytania odpowiedzą Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński.

Grzegorz i Maciej są wędrowcami pochodzącymi z Częstochowy obierającymi za cele piesze szlaki długodystansowe. W 2016 roku przemierzyli liczący prawie 4 300 kilometrów Pacific Crest Trail wiodący z Meksyku do Kanady. Za wyczyn ten zostali nominowani do nagrody "Traveler" National Geographic. Podczas największego podróżniczego festiwalu w Polsce - Kolosy, zdobyli nagrodę im. Andrzeja Zawady przyznawaną młodym podróżnikom, co pozwoliło zrealizować kolejny cel jakim była wyprawa na Szlak Appalachów.

» powrót «
Zamów bilet na koncert raz Dwa Trzy Zgłoszenia - Włóczykij Trip Extreme 2018 Regulamin - Włóczykij Trip Extreme Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net