Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

degustacja - potrawy chińskiego Nowego Roku

czwartek 23.02.2017 godz. 19:30 - Gryfiński Dom Kultury

Dla Chińczyków obchody Nowego Roku to nie tylko szczególny czas w roku, ale i dość długi odpoczynek od pracy, studiów czy szkoły. Obchody trwają piętnaście dni a każdy z nich ma swoje znaczenie. Każdy dzień związany jest również ze szczególnymi potrawami.

Dwie tradycyjne potrawy jedzone w Wigilię Nowego Roku to Jiaozi i Niangao. Jiaozi to pierożki nadziewane mielonym mięsem i/lub warzywami, które można przedtem zamoczyć w sosie sojowym z octem albo ostrą papryką. Niangao natomiast to potrawa, którą robi się z popularnego "lepkiego" ryżu. Chińczycy wierzą, że ryż symbolizuje trwałość więzi rodzinnych - wzajemne zrozumienie i wspólnotę. Niangao oznacza po chińsku "lepsze życie w kolejnym roku".

Podczas degustacji będzie można skosztować tradycyjne pierożki, szynkę Gio lua, ryżowe kulki z sezamem oraz słodkie przysmaki takie jak ciasto Banh tet (z boczkiem) oraz zupę ryżową.

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net