Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

I¶ka Marchwica - Jak kochać Tatry?

niedziela 26.02.2017 godz. 18:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Jak wygl±dała tatrzańska turystyka dawniej, gdzie się chodziło i z kim? Jak wiele zmieniło się od końca XIX wieku? Czy ponad 150 lat historii turystyki górskiej w Tatrach sprawiło, że dzi¶ po górach chodzimy bardziej ¶wiadomie, bezpieczniej; czy znamy je lepiej i szanujemy ich majestat? Sk±d wzięły się tatrzańskie szlaki i kto decydował o ich wytyczeniu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań na temat Tatr udzieli nam I¶ka Marchwica.

A ponadto: Dlaczego nie wolno w Tatrach zrywać kwiatów i zjadać borówek, i jak TPN dba o zwierzęta? Kiedy i gdzie wybrać się w nasze góry, żeby nie było tłoczno? Zagłębimy się także w tatrzańskie historie, poznamy ludzi, którzy o Tatry dbaj± i sprawiaj±, że możemy z przyjemno¶ci± i bezpiecznie po nich wędrować.

Udamy się w sentymentalno-historyczn± podróż. Zobaczymy też XIX-wieczny czekan, który I¶ka ma w swojej kolekcji. To slajdowisko pełne będzie ciekawostek, mało znanych faktów i wskazówek dla osób, które swoj± przygodę z górami dopiero zaczynaj±.

Kozica na Kozim Wierchu, fot. Ka¶ka Paluch, Etnosystem.pl

Morskie Oko, fot. Ka¶ka Paluch, Etnosystem.pl

Historyczny sprzęt taternicki dr Stanisława Pronia, fot. I¶ka Marchwica

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net