Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Andrzej Budnik, Alicja Rapsiewicz - Chiny (nie)codzienne

piątek 20.02.2015 godz. 18:00 - Piekarnia

Opowieść z czterech pobytów w Państwie Środka na przestrzeni jednej podróży, która trwała ponad cztery lata. Chiny - kraj ogromny, bardzo zróżnicowany społecznie i kulturowo, za każdym razem ukazywał podróżnikom inne oblicze. Wędrując starali się omijać wielkie miasta i wybierać te mniejsze, które jednakże okazywały się być wielkości Warszawy. Chcieli być jak najbliżej ludzi, poznać ich troski i sukcesy, dni radosne i te smutne. Przez swoją otwartość i dociekliwość trafiali do chińskich domów i mieli okazję poznać ten kraj naprawdę od środka, z poziomu zwykłego mieszkańca. Podczas prezentacji wysłuchacie więc historii, które mogą powstać tylko wtedy, gdy "wchodzimy w skórę Chińczyka" i ten chce nam o swoim kraju opowiedzieć więcej, głębiej, a czasem i bardziej kontrowersyjnie - po prostu ze swojej perspektywy bycia Azjatą, której nigdy nie zrozumiemy do końca. Na koniec mały bonus. Recepta na sukces w odnalezieniu skradzionego roweru w małym, 2-milionowym chińskim mieście. Historia rodem z dobrego scenariusza filmowego.

Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik to zapracowana para, która postanowiła pewnego dnia kompletnie zmienić swoje życie. 1 lipca 2009 roku wyjechali z Polski na wschód, aby przejechać lądem Azję i przeprawić się jachtem z Timoru Wschodniego do Australii. Tam kupili stary samochód terenowy i w nim zamieszkali na blisko 9 miesięcy. Gdy wysycili się dziką Australią, wsiedli znów na pokład przypadkowo spotkanego jachtu i pływali nim przez 4 miesiące (jako załoga) wśród rajskich wysp Indonezji. Gdy dopłynęli do Tajlandii, stwierdzili, że tym razem wsiądą na rowery i wrócą nimi do Polski przez Hong Kongi, Japonię, tadżycki i afgański Pamir oraz Kaukaz. Podróż zakończyli jesienią 2013 roku, a część ich przygód można przeczytać na blogu www.loswiaheros.pl, który dziś traktują jako "platformę inspiracyjną" dla osób, które chcą wyruszyć w nieznane, ale boją się postawić kropkę nad "i".

» powrót «
Zamów karnet

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net