Włóczykij

KOMUNIKAT STARTOWY RAJDU WŁÓCZYKIJ TRIP EXTREME

Organizator
Organizatorem Ekstremalnego Nocnego Rajdu na Orientację Włóczykij Trip Extreme jest Gryfiński Dom Kultury.

Forma Rajdu
- scorelauf (dowolna kolejność podbijania Punktów Kontrolnych),
- klasyfikacja indywidualna, bez podziału na kobiety i mężczyzn.

Ramowy program rajdu
29 lutego (sobota):
- 9:30-11:30 - praca sekretariatu rajdu, przyjmowanie uczestników w bazie
- 11:45 - odprawa techniczna trasy pieszej 50 km
- 12:00 - start trasy pieszej 50 km
- 12:00-13:00 - praca sekretariatu rajdu, przyjmowanie uczestników w bazie
- 13:15 - odprawa techniczna trasy pieszej 25 km
- 13:30 - start trasy pieszej 25 km
- 18:00 - zamknięcie Punktu Stop (pozostaje jedynie Punkt Kontrolny)

1 marca (niedziela):
- 3:00 - zamknięcie mety i obowiązkowe odmeldowanie ostatnich zawodników
- 6:00 - zamknięcie i opuszczenie bazy rajdu

Limity czasowe
- 25 km - limit czasowy 8 godzin
- 50 km - limit czasowy 13 godzin
Po przekroczeniu limitów czasowych naliczane zostają kary czasowe. Odmeldowanie na mecie musi odbyć się obowiązkowo do godziny 3:00 dnia 1 marca (niedziela). Brak odmeldowania równa się dyskwalifikacji zawodnika i braku możliwości startu w przyszłych edycjach imprezy. Odmeldowanie może odbyć się telefonicznie, gdy uczestnik nie zamierza wracać z trasy na metę.

Regulamin
Na stronie www.wloczykij.com/foto/2020-01-02_wte2020/regulamin.pdf znajduje się regulamin zawodów.

Dojazd
Do Gryfina można dojechać pociągiem, autobusem i oczywiście samochodem.

1. SAMOCHÓD
- Ze Szczecina dojazd drogą krajową nr 31 lub przez Niemcy, jadąc od strony Przecławia przez Kołbaskowo, przejście graniczne w Rosówku i przejście graniczne Gryfino-Mescherin.
- Jadąc od strony Chojny, Kostrzyna nad Odrą należy poruszać się drogą krajową nr 31.
- Jadąc od strony Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa jedziemy drogą ekspresową S3 i dalej autostradą A6 (bezpłatna) zjeżdżamy we wsi Radziszewo (zjazd o nazwie Szczecin Klucz) na drogę krajową nr 31.
- Jadąc od strony Kołobrzegu, Koszalina, Gdańska udajemy się drogą krajową nr 6, z której zjeżdżamy na drogę ekspresową S3 i dalej autostradą A6 (bezpłatna) zjeżdżamy we wsi Radziszewo (zjazd o nazwie Szczecin Klucz) na drogę krajową nr 31.
- Jadąc od strony Stargardu, Piły, Bydgoszczy najlepiej podróżować drogą krajową nr 10 aż do samego Szczecina. Potem wjechać na autostradę A6 (bezpłatna) i zjechać we wsi Radziszewo (zjazd o nazwie Szczecin Klucz) na drogę krajową nr 31.
- Jadąc od strony Gorzowa, Zielonej Góry, Wrocławia, najlepiej skorzystać z drogi ekspresowej S3. Zjazd następuje we wsi Gardno. Stąd jedziemy drogą wojewódzką nr 120.
- Jadąc od strony Poznania, Łodzi, Warszawy najszybciej dojechać autostradą A2 (płatna), potem drogą ekspresową S3. Zjazd następuje we wsi Gardno. Stąd jedziemy drogą wojewódzką nr 120.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Organizatorzy nie przewidują wydzielonego parkingu dla uczestników rajdu. Wzdłuż ulicy obok samej szkoły znajdują się miejsca parkingowe na kilkanaście samochodów, w dalszej odległości znajdują się parkingi osiedlowe.

2. POCIĄG
Rozkład jazdy pociągów znajduje się na stronach:
- ODJAZDY pociągów z Gryfina
- PRZYJAZDY pociągów do Gryfina
Podróż ze Szczecina trwa 22 minuty. Do bazy rajdu ze stacji kolejowej jest ok. 3-5 minut piechotą. Budynek bazy rajdu znajduje się za Parkiem Miejskim (proponujemy skrót przez park). W okolicy znajduje się market Biedronka, w którym można uzupełnić zapasy.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

3. AUTOBUS
Ze Szczecina z dworca autobusowego PKS kursują autobusy podmiejskie (linia numer 1A) obsługiwane przez przedsiębiorstwo PKS Szczecin. Rozkład jazdy z przystanku "Szczecin dworzec autobusowy" jest dostępny na stronie www.pksszczecin.info/download_doc.php?lang=pl&id_dokumentu=365. Podróż ze Szczecina trwa ok. 50 minut. Posiadając większy bagaż (plecak, torba podróżna itp.) należy KONIECZNIE dokupić bilet bagażowy u kierowcy. W Gryfinie należy wysiąść na przystanku o nazwie "Gryfino Chrobrego Pl.Księcia Barnima /Centrum/" (miejscem charakterystycznym jest znajdujący się obok przystanku kościół). Z niego do bazy jest ok. 3 minut piechotą. Niedaleko znajduje się się market Biedronka, w którym można uzupełnić zapasy


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Baza rajdu
Baza rajdu mieścić będzie się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Aleksandra Omieczyńskiego w Gryfinie, ul. Niepodległości 16. Będzie czynna do dyspozycji uczestników od soboty 29 lutego od godziny 9:30 do niedzieli 1 marca do godziny 6:00. Uczestnicy mogą skorzystać z noclegu w sali gimnastycznej, jednak muszą posiadać własny śpiwór i karimatę/materac. Wejście do bazy znajduje się od strony Parku Miejskiego/ul. Parkowa. Kiedy na teren szkoły wchodzimy od ulicy Niepodległości, wystarczy obejść budynek.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Biuro zawodów
Biuro zawodów będzie czynne dla obu tras w sobotę 29 lutego od godziny 9:30. W tym czasie każdy zawodnik musi zgłosić się osobiście w celu odebrania karty startowej i numeru startowego oraz podpisania deklaracji udziału w rajdzie na własną odpowiedzialność. Zawodnicy dodatkowo będą mogli otrzymać folię na mapę. Zameldowanie musi odbyć się przed startem najpóźniej do godz. 11:30 (trasa 50 km) oraz do godz. 13:00 (trasa 25 km).

Wyżywienie w bazie
W bazie zostanie przygotowane miejsce, w którym będzie można przyszykować sobie posiłek oraz coś do picia. Do dyspozycji uczestników oddany zostanie czajnik elektryczny. Po rajdzie każdy zawodnik otrzyma od organizatorów ciepły posiłek.

Wyposażenie zawodników
Każdy uczestnik rajdu obowiązkowo musi posiadać:
- dokument tożsamości,
- naładowany telefon komórkowy,
- latarkę (może być czołówka) z zapasowym kompletem baterii,
- numer startowy w widocznym miejscu>,
- elementy odblaskowe (zgodnie z przepisami ustawy - prawo o ruchu drogowym z 31 sierpnia 2014, każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze publicznej poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących samochodami, motocyklami itp. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat - od 20 do 500 zł).

Wyposażeniem nieobowiązkowym, jednak zalecanym przez organizatorów, powinny być:
- kompas,
- apteczka pierwszej pomocy,
- dodatkowe ubrania na wypadek nagłego pogorszenia warunków atmosferycznych,
- folia NRC.

Start i meta
Start trasy TP50 przewidziany jest na godzinę 12:00, natomiast trasy TP25 na godzinę 13:30. Odprawa przed rajdem odbędzie się w bazie zawodów. Miejsce mety wynikać będzie z mapy.

Start z psem
Poruszanie się na trasie rajdu z psem jest dozwolone, ale w związku z tym, że zawodnicy są dowożeni na miejsce startu autobusami, nie ma możliwości, aby zwierzęta przewozić wspólnie z zawodnikami.

Trasa rajdu
Trasa podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy od startu do punktu stop, drugi od punktu stop do mety. Punkty dwóch etapów znajdować się będą na osobnych mapach (wydanych w odpowiednim momencie). Punkt kontrolny drugiego etapu może być punktem mylnym dla etapu pierwszego. Niepodbite punkty pierwszego etapu nie będą mogły być uzupełnione na drugim etapie. Prawidłowość potwierdzeń punktów pierwszego etapu sprawdzana będzie na punkcie stop.

Punkt Kontrolny
Punkt Kontrolny na trasie oznaczony będzie poprzez czerwono-biały lampion. Przy każdym Punkcie Kontrolnym znajdować będzie się perforator, którym należy podbić kartę startową. W przypadku braku perforatora, do karty startowej należy wpisać numer umieszczony na lampionie, a dodatkowo zaleca się wykonanie zdjęcie Punktu.

Punkt żywieniowy na trasie
Organizator rajdu zapewnia na trasie punkt żywieniowy zwany Punktem Stop. Obecność na nim jest obowiązkowa. Znajdować się tam będzie również Punkt Kontrolny. Na punkcie tym można skorzystać z przywileju zatrzymania czasu przez maksymalnie 1 godzinę (dla trasy 50 km) i 30 minut (dla trasy 25 km) oraz zjeść ciepły posiłek. Punkt Stop będzie czynny do godz. 18:00 dnia 29 lutego (sobota). Po tym czasie dostępny będzie wyłącznie Punkt Kontrolny i nie będzie można skorzystać z przywileju zatrzymania czasu.

Zwiezienie z trasy
Organizator zapewnia zwiezienie z trasy tylko w przypadku kontuzji. Zwiezienie z trasy oznacza dyskwalifikację zawodnika.

Ubezpieczenie zawodnika
Organizator nie zapewnia ubezpieczenia NNW. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

Klasyfikacja końcowa
O miejscu w klasyfikacji decyduje liczba potwierdzonych Punktów Kontrolnych. W przypadku takiej samej liczby potwierdzonych Punktów Kontrolnych o miejscu decyduje czas przejścia trasy. Każdy zdobyty Punkt Kontrolny = 10 pkt. Po przekroczeniu limitu czasowego naliczane będą punkty karne. Każde 5 minut poza limitem czasu = minus 1 pkt.

Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net