Włóczykij

KOMUNIKAT STARTOWY RAJDU WŁÓCZYKIJ TRIP EXTREME

Organizator
Organizatorem Ekstremalnego Nocnego Rajdu na Orientację Włóczykij Trip Extreme jest Gryfiński Dom Kultury.

Forma Rajdu
- scorelauf (dowolna kolejność podbijania Punktów Kontrolnych),
- klasyfikacja indywidualna, bez podziału na kobiety i mężczyzn.

Ramowy program rajdu
2 marca (sobota):
- 12:00-15:30 - praca sekretariatu rajdu, przyjmowanie uczestników w bazie
- 15:45 - odprawa techniczna trasy pieszej 50 km
- 16:00 - start trasy pieszej 50 km
- 16:05-17:00 - praca sekretariatu rajdu, przyjmowanie uczestników w bazie
- 17:15 - odprawa techniczna trasy pieszej 25 km
- 17:30 - start trasy pieszej 25 km

3 marca (niedziela):
- 1:00 - zamknięcie Punktu Stop (pozostaje jedynie Punkt Kontrolny)
- 6:00 - zamknięcie mety i obowiązkowe odmeldowanie ostatnich zawodników
- 8:00 - zamknięcie i opuszczenie bazy rajdu

Limity czasowe
- 25 km - limit czasowy 8 godzin
- 50 km - limit czasowy 13 godzin
Po przekroczeniu limitów czasowych naliczane zostają kary czasów. odmeldowanie na mecie musi odbyć się obowiązkowo do godziny 6:00 dnia 3 marca (niedziela). Brak odmeldowania równa się dyskwalifikacji zawodnika i braku możliwości startu w przyszłych edycjach imprezy.

Zgłoszenia i regulamin
Zapisy na rajd odbywają się poprzez formularz internetowy na stronach:
- zapisy dla dystansu 50 km zakończone,
- zapisy dla dystansu 25 km zakończone, limit osiągnięty.
Natomiast na stronie www.wloczykij.com/foto/2019-01-03_wte2019/regulamin.pdf znajduje się regulamin zawodów.

Dojazd
Do Gryfina można dojechać pociągiem, autobusem i oczywiście samochodem.

1. SAMOCHÓD
- Ze Szczecina dojazd drogą krajową nr 31 lub przez Niemcy, jadąc od strony Przecławia przez Kołbaskowo, przejście graniczne w Rosówku i przejście graniczne Gryfino-Mescherin.
- Jadąc od strony Chojny, Kostrzyna nad Odrą należy poruszać się drogą krajową nr 31.
- Jadąc od strony Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa jedziemy drogą ekspresową S3 i dalej autostradą A6 (bezpłatna) zjeżdżamy we wsi Radziszewo (zjazd o nazwie Szczecin Klucz) na drogę krajową nr 31.
- Jadąc od strony Kołobrzegu, Koszalina, Gdańska udajemy się drogą krajową nr 6, z której zjeżdżamy na drogę ekspresową S3 i dalej autostradą A6 (bezpłatna) zjeżdżamy we wsi Radziszewo (zjazd o nazwie Szczecin Klucz) na drogę krajową nr 31.
- Jadąc od strony Stargardu, Piły, Bydgoszczy najlepiej podróżować drogą krajową nr 10 aż do samego Szczecina. Potem wjechać na autostradę A6 (bezpłatna) i zjechać we wsi Radziszewo (zjazd o nazwie Szczecin Klucz) na drogę krajową nr 31.
- Jadąc od strony Gorzowa, Zielonej Góry, Wrocławia, najlepiej skorzystać z drogi ekspresowej S3. Zjazd następuje we wsi Gardno. Stąd jedziemy drogą wojewódzką nr 120.
- Jadąc od strony Poznania, Łodzi, Warszawy najszybciej dojechać autostradą A2 (płatna), potem drogą ekspresową S3. Zjazd następuje we wsi Gardno. Stąd jedziemy drogą wojewódzką nr 120.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Organizatorzy nie przewidują wydzielonego parkingu dla uczestników rajdu. Koło samej szkoły jest parking na kilkanaście samochodów, natomiast w dalszej odległości jest spora ilość parkingów osiedlowych. Tuż za szkołą (przy ulicy Jana Pawła II) znajduje się strzeżony parking płatny.

2. POCIĄG
Rozkład jazdy pociągów znajduje się na stronach:
- ODJAZDY pociągów z Gryfina
- PRZYJAZDY pociągów do Gryfina
Podróż ze Szczecina trwa 20 minut. Bilet kosztuje 6,50 zł (normalny). Do bazy rajdu ze stacji kolejowej jest ok. 10 minut piechotą. Po drodze znajduje się market Netto, w którym można uzupełnić zapasy.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

3. AUTOBUS
Ze Szczecina z dworca autobusowego PKS kursują autobusy podmiejskie (linia numer 1A) obsługiwane przez przedsiębiorstwo PKS Szczecin. Rozkład jazdy z przystanku "Szczecin dworzec autobusowy" jest dostępny na stronie www.pksszczecin.info/download_doc.php?lang=pl&id_dokumentu=365. Podróż ze Szczecina trwa ok. 50 minut. Bilet kosztuje 5,80 zł (normalny). Posiadając większy bagaż (plecak, torba podróżna itp.) należy KONIECZNIE dokupić bilet bagażowy u kierowcy (1,5 zł/szt). W Gryfinie należy wysiąść na przystanku o nazwie "Gryfino, ul. Krasińskiego I". Z niego do bazy jest ok. 5 minut piechotą. Tuż obok przystanku, po drugiej stronie bloku, znajduje się market Biedronka, w którym można uzupełnić zapasy.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Baza rajdu
Baza rajdu mieścić będzie się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich (byłe Gimnazjum nr 1 im. Olimpijczyków Polskich), ul. Iwaszkiewicza 70 w Gryfinie. Będzie czynna do dyspozycji uczestników od soboty 2 marca od godziny 12:00 do niedzieli 3 marca do godziny 8:00. Uczestnicy mogą skorzystać z prysznica oraz noclegu w salkach gimnastycznych, jednak muszą posiadać własny śpiwór i karimatę/materac. Wejście do bazy znajduje się od strony hali sportowej.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Biuro zawodów
Biuro zawodów będzie czynne dla obu tras TP25 i TP50 w sobotę 2 marca od godziny 12:00. W tym czasie każdy zawodnik musi zgłosić się osobiście w celu odebrania karty i numeru startowego oraz podpisania deklaracji udziału w rajdzie na własną odpowiedzialność. Zawodnicy dodatkowo będą mogli otrzymać folię na mapę. Zameldowanie musi odbyć się przed startem najpóźniej do godz. 15:30 (trasa 50 km) oraz do godz. 17:00 (trasa 25 km).

Wyżywienie w bazie
W bazie zostanie przygotowane miejsce, w którym będzie można przyszykować sobie posiłek oraz coś do picia. Do dyspozycji uczestników oddany zostanie czajnik elektryczny. Po rajdzie każdy zawodnik otrzyma od organizatorów ciepły posiłek.

Wyposażenie zawodników
Każdy uczestnik rajdu obowiązkowo musi posiadać:
- dokument tożsamości,
- naładowany telefon komórkowy,
- numer startowy w widocznym miejscu,
- latarkę (może być czołówka) z zapasowym kompletem baterii,
- elementy odblaskowe (zgodnie z przepisami ustawy - prawo o ruchu drogowym z 31 sierpnia 2014, każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze publicznej poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących samochodami, motocyklami itp. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat - od 20 do 500 zł).

Wyposażeniem nieobowiązkowym, jednak zalecanym przez organizatorów, powinny być:
- kompas,
- apteczka pierwszej pomocy,
- dodatkowe ubrania na wypadek nagłego pogorszenia warunków atmosferycznych,
- folia NRC.

Start i meta
Start trasy TP50 przewidziany jest na godzinę 16:00, natomiast trasy TP25 na godzinę 17:30. Odprawa przed rajdem odbędzie się w bazie zawodów. Meta będzie znajdować się w bazie rajdu w szkole.

Start z psem
Poruszanie się na trasie rajdu z psem jest dozwolone, ale w związku z tym, że zawodnicy są dowożeni na miejsce startu autobusami, nie ma możliwości, aby zwierzęta przewozić wspólnie z zawodnikami.

Punkt Kontrolny
Na trasie 50 km będzie do odnalezienia 21 punktów kontrolnych, natomiast na trasie 25 km punktów kontrolnych będzie 13. Punkt Kontrolny na trasie oznaczony będzie poprzez czerwono-biały lampion. Przy każdym Punkcie Kontrolnym znajdować będzie się perforator, którym należy podbić kartę startową. W przypadku braku perforatora, do karty startowej należy wpisać numer umieszczony na lampionie, a dodatkowo zaleca się wykonanie zdjęcie Punktu.

Punkt żywieniowy na trasie
Organizator rajdu zapewnia na trasie punkt żywieniowy zwany Punktem Stop. Obecność na nim jest obowiązkowa. Znajdować się tam będzie również Punkt Kontrolny. Na punkcie tym można skorzystać z przywileju zatrzymania czasu przez maksymalnie 1 godzinę (dla trasy 50 km) i 30 minut (dla trasy 25 km) oraz zjeść ciepły posiłek. Punkt Stop będzie czynny do godz. 1:00 (rano) 3 marca. Po tym czasie dostępny będzie wyłącznie Punkt Kontrolny i nie będzie można skorzystać z przywileju zatrzymania czasu.

Zwiezienie z trasy
Organizator zapewnia zwiezienie z trasy tylko w przypadku kontuzji. Zwiezienie z trasy oznacza dyskwalifikację zawodnika.

Ubezpieczenie zawodnika
Organizator nie zapewnia ubezpieczenia NNW. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

Klasyfikacja końcowa
O miejscu w klasyfikacji decyduje liczba potwierdzonych Punktów Kontrolnych. W przypadku takiej samej liczby potwierdzonych Punktów Kontrolnych o miejscu decyduje czas przejścia trasy. Każdy zdobyty Punkt Kontrolny = 10 pkt. Po przekroczeniu limitu czasowego naliczane będą punkty karne. Każde 5 minut poza limitem czasu = minus 1 pkt.

Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net