Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Tymon Pastucha i Janusz Bekas - Ukrainy Ukrainy

niedziela 10.04.2022 godz. 17:30 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Przez miesiąc jeździliśmy, słuchaliśmy, piliśmy i podglądaliśmy jak wygląda współczesna Ukraina. Jak się dezaktualizuje to co, jeszcze kilka lat było oczywiste i jak pozostaje niezmienne to, co miało być tylko chwilowe. Kraj to Polakom geograficznie bliski, pozornie mało spektakularny i raczej nie przyciągający turystów. Ponadto zaskakująco słabo znany i obrośnięty stereotypami.
Zdecydowaliśmy się więc sprawdzić, jak to jest naprawdę. Dotrzeć do ukrain Ukrainy, czyli jej wewnętrznych granic i jej końców świata. Przedstawić jak różne są od siebie wsie Zakarpacia od ogromnych postsowieckich miast u wybrzeży Morza Azowskiego. Opowieść biegłaby by tunelami Charkowskiego metra, trasami marszrutek wspinającymi się w górę gorgańskich potoków, zatrzymując się na stacjach elektriczki linii Lwów-Sianki. Nie zabrakłoby też historii zasłyszanych w Ładzie czy elektrycznym Nissanie zatrzymanym na stopa przy pylistej drogach ciągnących się przez step.
W trakcie naszego spotkania chcielibyśmy ułożyć mozaikę składającą się na obraz współczesnej Ukrainy. Bardzo różnorodnej, z jednej strony pokazującej życie w Mariupolu, z którego słychać wybuch z leżącej nieopodal linii zawieszenia broni. Z drugiej, przedstawiającej życie we Wschodnich Bieszczadach, gdzie szum łąk przerywają tylko dźwięki dzwonków zawieszonych u krowich szyi.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net