Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

ProgramBiletyNoclegKontakt / OrganizacjaKino Gryf

O imprezie

"Włóczykij wędrował cały dzień przez niezbadane okolice, słysząc nad sobą nawoływanie ptaków przelotnych (...) Szło mu się łatwo, plecak był niemal pusty, a trosk nie miał żadnych. To jest wieczór na piosenkę - pomyślał Włóczykij - na nową piosenkę, która składać się będzie w jednej części z nadziei, w dwóch z wiosennej tęsknoty i której resztę stanowić będzie niewypowiedziany zachwyt".
Tove Jansson "Opowiadania z doliny Muminków".

wloczykij.com

"Włóczykij" to impreza odbywająca się w sąsiedztwie terenów Międzyodrza, w miejscowości Gryfino (i okolicach) koło Szczecina. Poświęcona jest ludziom, którzy podróżują, a w szczególności tym, którzy odnajdują swoją "życiową ścieżkę" z dala od utartych szlaków. Festiwal trwa 10 dni, w jego trakcie odbywa się blisko sto wydarzeń. W ostatniej edycji wzięło udział 80 gości. W pokazach i wydarzeniach towarzyszących uczestniczyło kilkanaście tysięcy widzów. To wszystko czyni z Włóczykija jedną z największych imprez podróżniczych, nie tylko w Polsce.

wloczykij.com

Plakat imprezy

Głównymi punktami programu Włóczykija są spotkania z "niezwykłymi gośćmi" eksplorującymi świat i poznającymi jego "ukryte" zakątki, a także przegląd profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata. Podczas poprzedniej edycji festiwalu pojawiła się duża sekcja poświęcona nowym filmom rosyjskim. Oprócz prezentacji slajdów, zdjęć, spotkań i filmów na Włóczykiju odbywają się również degustacje potraw "kuchni świata", koncerty alternatywnych zespołów, wystawy, wycieczki, Bal Włóczykija, oraz dwa rajdy: zimowy ekstremalny rajd na orientację "Włóczykij Trip Extreme" (zaliczany do Pucharu Polski MnO) i miejski rajd "Zakrzywienie Czasoprzestrzeni". Festiwal jest miejscem gdzie przecinają się szlaki alpinistów, nurków, autostopowiczów, ale i etnologów, reportażystów, regionalistów czy historyków.

Włóczykij to przedsięwzięcie, które coraz bardziej dynamicznie wychodzi po za ramy samego festiwalu. To aktualizowany przez cały rok portal internetowy o profilu podróżniczym, informujący o najważniejszych wydarzeniach w Polsce, a także o cennych inicjatywach w regionie. W 2009 po raz pierwszy zorganizowany został rajd Hydrozagadka w Szuwarach. W bieżącym roku liczba rajdów Włóczykija wzrosła łącznie do czterech.

Włóczykij kooperuje z wieloma instytucjami. Podczas ostatniej edycji imprezy w Bibliotece Publicznej w Gryfinie wyodrębniony został specjalny dział książek Włóczykija, który docelowo ma zawierać pełną ofertę wydawnictw z literaturą podróżniczą, reportażem oraz przewodnikami.

Wyszukiwarka WŁÓCZYKIJA

WYSZUKAJ WEDŁUG FRAZY LUB DATY

wybierz datę:

podaj rodzaj sortowania:

z tekstem w nazwie lub autorze:

WYSZUKAJ WEDłUG KATEGORII

wybierz kategorię:

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

WYSZUKAJ VIDEO

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

POLECAMY